Katarzyna Górna w Galerii Ethos

„Przygotowuję projekt wpisujący się w rok awangardy w Polsce. Mój projekt to eksperymentalny film artystyczny pt. „Awangarda której w Polsce nie było”. Tematem filmu jest sportretowanie awangardowego ruchu: „sytuacjonizm”, który działał głównie w latach 50 – 60 we Francji, doprowadzając m.in do rewolucji kulturalnej 1968 roku. Moja filmowa opowieść będzie próbą pokazania idei tego ruchu we współczesnych czasach.

Budowanie tej historii wymaga nakręcenia wielu sytuacji dziejących się w nowoczesnych przestrzeniach, kręcimy m.in w podziemiach 2 linii metra z wykorzystaniem wielkich ekranów, ale szczególnie spodobała nam wystawa Mateusza Sikory, z jego futurystycznymi rzeźbami ustawionymi w industrialnej przestrzeni Galerii Ethos. Za zgodą Artysty nakręciliśmy jedną ze scen wykorzystując rzeźby jako element scenografii, jak również kolejną scenę w zupełnie pustej industrialnej przestrzeni.

Za tę możliwość i wsparcie dziękuję firmie Kulczyk Silverstein Properties oraz Chi-Chi Ude, Honoracie Karapudzie i Mateuszowi Sikorze.” – Kasia Górna